Koks turi būti geras logotipas?

Logotipų kūrimasKiekviena įmonė ar privatus asmuo, teikiantys tam tikras paslaugas ar parduodantys prekes, nori būti žinomi ir turėti įsitvirtinusį prekinį ženklą. Tam, kad jų vardas būtų žinomas, prireikia sukurti logotipą, atspindintį įmonės veiklą. Logotipų kūrimas – vienas iš įmonei ar privačiam asmeniui reikalingų elementų. Tad koks yra geras logotipas? Šiame straipsnyje bus pateikiami profesionalų dizainerių patarimai.

  1. Paprastumas – visuomet gera idėja. Nesistenkite logotipo dizainui sukurti neįprastos, pernelyg kampuotos formos. Taip pat venkite perdėtų efektų, kurie blaškytų nuo pagrindinės logotipo idėjos. Yra sakoma, jog paprastumas slypi orignalume, todėl nepamirškite, kad logotipas turi būti ne banalus ir nenuobodus, o įsimintinas.
  2. Logotipe neturi būti pernelyg akivaizdžiai pateikta įmonės ar privataus asmens vykdoma veikla. Čia svarbu – subtilumas. Geriausia, jog kiekvienas logotipo stebėtojas suprastų logotipe neakivaizdžiai pavaizduojamą prekę ar paslaugą.
  3. Sėkmingas logotipas yra ilgaamžis ir nesikeičiantis dešimtmečiais. Būtent tokie yra pasauliniame lygmenyje žinomų prekės ženklų logotipai, kurie yra atpažįstami net vyresniųjų kartų. Pavyzdžiui, ,,Coca cola“, ,,Timberland“, ,,Shell“ ir daugelis kitų didžiulių įmonių logotipų, kurie pasikeičia nebent minimaliai ir kas dešimt – penkiolika metų.
  4. Geras logotipas yra vektorinio formato. Tokį logotipą, neprarasdami jo kokybės nesunkiai didinsite, mažinsite, plėsite ir kitaip redaguosite. Trumpai tariant – vektorinis logotipas jums nesukels problemų.
  5. Vienas iš svarbiausių logotipo elementų – jo įsimenamumas. Dažniausiai įsimena paprasti, nedideli, įprastų formų logotipai, atspindintys nebūtinai pačią paslaugą ar parduodamą prekę, bet įmonės poziciją, pažiūras, vertybes, naudojamas medžiagas ar kitus dalykus.

Taigi, logotipų kūrimas – tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas darbas, tačiau tuo pačiu reikalaujantis geros įžvalgos ir paprastumo. Na, o specialistai, remdamiesi pateiktais punktais ir savo patirtimi bei žiniomis, kuria sėkmingai visame pasaulyje atpažįstamus logotopus.

Daugiau apie logotipų kūrimą – http://dizainas.cet.lt/

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>