Kada reikalinga nosies operacija

Nosies operacijosPlastikos chirurgai galėtų išvardinti populiariausias plastines operacijas ir beveik visose vakarų šalyse tarp populiarių operacijų patektų ir nosies operacija. Kas tai? Tai – dėl estetinių arba sveikatos priežasčių koreguojama estetiniu būdu nosies forma. Gali būti mažinama nosis, keičiama jos forma, taip pat nosies operacija gali būti daroma atstatant įprastą formą po traumą, atliekamos ir nosies pertvaros operacijos.

Dailesnė nosytė

Jeigu paklaustumėte moterų, ar jos norėtų pasidailinti nosytę, turbūt dauguma atsakytų, jog jeigu kas nors jai tiesiog padovanotų nosies operaciją, šios sutiktų. Mažai yra moterų, kurios būtų visiškai patenkintos savo nosies forma. Tuo tarpu, vyrams dažniausiai tinka bet kokios formos nosys – tiek riestos, tiek kumpos, grubios. Moterims yra kitaip – kuo mažesnė nosytė, tuo geriau. Jeigu nosis didelė, tuomet gali nepatikti, nes dėl jos veido bruožai pasidaro pernelyg grubūs. Tačiau ne tik dydis verčia darytis nosies operacijas dėl grožio. Taip pat ši chirurginė praktika atliekama ir dėl netaisyklingų formų nosių. Tarkime, jeigu nosis yra kumpa arba turi kuprelę – ji iškart savotiškai išdarko veidą. Tai, kad veidas atrodo gražiau su tiesia nosimi, galima pamatyti, jeigu bus nusifotografuojama tokiu kampu, kada nosis atrodo gerai. Arba, tais atvejais, kada nosis bus su kompiuterinėmis programomis nuotraukoje pataisoma. Taigi, jeigu akivaizdu, kad nosies operacija iš tiesų pakeičia nosį, galima operaciją darytis. Žinoma, verta ir susipažinti su visa eiga, kaip nosies operacija atliekama. Dažniausiai yra prapjaunama po nosimi, tada atverčiama oda, tada chirurginiai veiksmai atliekama su kremzle. Jeigu pasiseka, tai operacija sugyja sėkmingai ir daugiau pakartotinų procedūrų daryti nebereikia.

Netaisyklinga pertvara

Ši problema žmones kamuoja ir dėl patirtų traumų (dažnai vaikystėje), ir dėl įgimtų dalykų. Esant netaisyklingai nosies pertvarai, žmogus niekada negali normaliai kvėpuoti per nosį. Dažniausiai lengviau kvėpuoti būna tik per vieną pusę, per ją vaikšto oras, o kita būna tarsi užspausta. Dėl to gali padaugėti ir apskritai įvairių kvėpavimo ligų. Tačiau netaisyklinga pertvara taip pat sutvarkoma operacijos metu.

Po traumų

Dar reikėtų paminėti, kad po traumų, kad nosies pertvara gali būti taisoma tiek iškart po traumos, tiek po daug metų. Jeigu vaikystėje nepastebėjote, kad susitrenkus nosį kažkas sugijo ne taip, tada dažnai žmonės suaugę susitvarko. Taip pat nosies operacija dažnai atliekama ir po įvairių kitų didesnių traumų, kurių metu patiriami įvairūs sužalojimai.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>