Prieštaringos nuomonės apie planšetinius kompiuterius

Nors šiandien naujosios technologijos iš esmės yra vertinamos gan palankiai, tačiau kai kurie prietaisai dažnai susilaukia labai prieštaringų nuomonių. Vieni iš tokių prietaisų – tai planšetiniai kompiuteriai, kurie visuomenę suskirstė į keletą grupių. Vieni teigia, kad tai labai patogus ir funkcionalus daiktas kelionėms ar kitai veiklai, kiti tuo tarpu kritikuoja planšetinių kompiuterių įtaka vaikams bei jaunimui. Vis dėlto, reikėtų pripažinti, kad tiek viena, tiek ir kita pusė turi gan svarių argumentų.

Privalumai

Gera kainaDauguma studentų bei aktyvių keliautojų teigs, jog planšetiniai kompiuteriai yra vienas geriausių ir patogiausių būdų su savimi nešiotis krūvą informacijos vienoje vietoje. Studentai vietoj sunkių vadovėlių ar atsispausdintų lapų su skaidrėmis viską gali turėti planšetėje, todėl išvengia ne tik nuolatinio nemažo svorio nešiojimo, tačiau ir mokomosios medžiagos trūkumo. Be to, kadangi šiandien studijos yra itin inovatyvios ir daug informacijos yra pateikiama kompiuteryje, studentas, kuris turi planšetinį kompiuterį, gali mokytis bet kur ir bet kada. Taip pat studentams pritars ir aktyvūs keliautojai, kurie kelionių metu mėgsta žiūrėti mylimus serialus ar skaityti knygas. Planšetinis kompiuteris čia tikras išsigelbėjimas – nedidelis, tačiau kur kas funkcionalesnis nei išmanusis telefonas, jis savyje talpina visą biblioteką knygų ir daugybę serijų serialo ar tiesiog keletą filmų, kurie padės įdomiau praleisti kelionę. Didelis pasirinkimas, mažas svoris ir praktiškumas – tai tobulas derinys keliautojui.

Trūkumai

Dažniausiai planšetinių kompiuterių trūkumus mato ne kas kitas, o mažų vaikų mamos. Nepaslaptis, jog šiandien jau nuo pačių jauniausių dienų maži vaikai be didelių problemų valdo planšetinius kompiuterius. Tačiau, be abejo, ne visada tai yra jiems naudinga. Dažna mama teigs, jog jos vaikas nieko daugiau nenori veikti, tik žaisti planšetiniu kompiuteriu, jis yra irzlus ir piktas, jei to neleidžiama daryti, o vis dėlto leidus ji pasirenka gan agresyvaus pobūdžio žaidimus. Deja, svarbu pabrėžti, jog kad ir kaip būtų pikta, tačiau toks vaiko elgesys yra prasto auklėjimo pasėkmė. Tinkamai bendraujant ir nubrėžiant ribas, planšetinis kompiuteris vaikui gali tapti puikia lavinimo priemone, tačiau visa tai yra tik tėvų rankose.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>