Pledai vaikams – kaip išsirinkti?

Pledas kūdikiui — svarbus atributas, tad tėvų pareiga — pasirinkti taip, kad pledukas kudikiui būtų ne tik gražus, tačiau ir kokybiškas. Mūsų laikais gaminami patys įvairiausi pledai kudikiams ir surasti išties gerą pledą ne taip jau ir lengva.

Papasakosiu jums, kokie pledai vaikams pasižymi išskirtinai gera kokybe, iš kokių medžiagų turėtų būti pagaminti pledukai kūdikiams ir kur aš įsigyju prekes vaikams.

Kam reikalingi pledai vaikams

Labai dažnai būsimos mamos susimąsto ar iš viso reikalingas pledukas naujagimiui? Mano atsakymas vienareikšmiškas – būtinas!

Maža to, kaip parodė praktika, vieno nepakaks! Mano rekomendacija – mažylio garderobe turi būti keli pledukai kudikiams, kad juos būtų galima naudoti pagal atitinkamą temperatūros režimą, atsižvelgiant į oro sąlygas ir kitas aplinkybes. Vienas pledas kudikiui tebūnie naudojamas lauke, kitas namie.

Pledas naujagimiui gali būti naudojamas vasaros metu išsirašant iš gimdymo namų. Vėliau jis puikiai pasitarnaus mažylio lovelėje ar vežimėlyje bei automobilyje.

Jei iš gimdymo namų su kūdikiu grįšite šaltuoju metų laiku, tai kudikio pledukas tiks tam, kad mažylį pirmiausia suvystytumėte į jį, o tada paguldytumėte į vokelį. Tokiu būdu užtikrinsite naujagimiui maksimalų jaukumą ir komfortą.

Ir, žinoma, šis daugiafunkcis daiktas bus nepamainomas vizitų pas gydytoją metu, kai kūdikį tenka išrengti, kad jį apžiūrėtų gydytojas. Šioje situacijoje pledai naujagimiams atstos jaukų paklotėlį apžiūros metu ir mielą užklotą pauzių tarp apžiūros metu.

Pledai vaikams padeda kontroliuoti švarą ir higieną, jie suteikia kūdikiui tam tikrą erdvę, prie kurios mažylis pripranta ir vėliau net svetimoje vietoje jaučiasi ramiai, nors ir apsuptas nepažįstamos jam aplinkos.

Kaip minėjau anksčiau, mano manymu tikrai pravers keli skirtingų tipų pledukai vaikams. Idealu, jei jūsų namuose yra:

 • medvilninis pledukas kūdikiui;
 • vilnonis pledas.

Pledai naujagimiams – renkamės tinkamą dydį

Optimalus pledo naujagimiams dydis – 90х90 centimetrų arba 100х100 centimetrų dydžio kvadratas. Jeigu pledai naujagimiams perkami su tikslu panaudoti išeinant iš gimdymo namų, tai labai rekomenduoju būtent kvadratinį variantą, kadangi į jį patogiausia mažylį suvystyti.

Kvadrato forma pasirinkta neatsitiktinai. Būtent tokia lygiakraštė konfigūracija pasirodė praktiškiausia: tokiu pledu patogu užkloti mažylį arba jį suvystyti.

Stačiakampis pledas kudikiams – 75 cm*100 centimetrų. Dėl ištemptos savo geometrinės formos jis puikiai tinka naudojimui lovytėje ar vežimėlyje.

Remiantis mano patirtimi pledai naujagimiams –ilgiausiai naudojamas mažylio daiktas. Pledas kūdikiui gali būti naudojamas iki trejų metukų, t. y. iki to momento, kol kūdikis užaugs iki pledo dydžio – 90 arba 100 centimetrų.

Iš kokių medžiagų turi būti pagaminti pledukai vaikams

Pledukai vaikams gali būti:

 • natūralūs (avies arba kupranugario vilna, medvilnė),
 • dirbtiniai (akrilas, flisas, dirbtinis kailis, mikro fibra),
 • iš mišrių žaliavų (medvilnė ir akrilas, vilna ir medvilnė, vilna ir mochera, akrilas ir mochera).

Yra manoma, jog bet kuriam vaikui geriausiai tinka natūralių medžiagų pledai vaikams. Tai gali būti vilnoniai pledai vaikams arba medvilniniai pledai.

Natūralių medžiagų pledukai vaikams:

 • medvilniniai pledai vaikams laikomi idealiu variantu vasaros laikotarpiu. Jie pakankamai lengvi ir ploni, puikiai sugeria drėgmę ir leidžia kūdikio odelei kvėpuoti. Tuo pat metu gaminiai iš medvilnės šildo.
 • Vilnoniai pledai kudikiams labai ryškūs ir gražūs, o vilnoniai siūlai šildo net šalčiausiomis žiemos dienomis. Paprastai pledai gaminami iš sveikatą gerinančiomis savybėmis pasižyminčios kupranugarių arba avių vilnos.
 • Kailio pledų nerekomenduojama naudoti patalpose. Jie skirti naudojimui lauke šaltuoju metų periodu. Į tokį pledą labai patogu apsiausti mažylį šaltomis žiemos dienomis, kai jis sėdi rogutėse arba miega vežimėlyje.

Vilnoniai pledai kudikiams iš merino vilnos

Ypatingo dėmesio nusipelno vilnoniai pledai kudikiams iš merino vilnos. Tai kokybiška išskirtinė premium klasės produkcija. Dažnai pirkėjai susiduria su dilema tarp puikios kokybės bei išorės ir atitinkamai aukštos kainos arba žemesnės kainos su prastesne kokybės charakteristika, kai gaminys pagamintas iš kitų žaliavų.

Merinosai – ypatingos veislės avys, auginamos Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Būtent šioje informacijoje slypi įdomi detalė – avys gyvena ekstremaliomis sąlygomis: labai šaltos žiemos ir ganėtinai karštos vasaros, gal todėl gamta jas apdovanojo vilna su unikaliomis savybėmis (panašiomis į baltus žąsų pūkus) – tai natūrali termoreguliacija. Esant šaltam orui – šilumos sulaikymas, o prie aukštos temperatūros – apsauga nuo perkaitimo ar karščio pojūčio. Tai paaiškinama ypatinga vilnos struktūra, kurios dėka merino vilnos gaminiai išsiskiria ypatingai unikaliomis savybėmis.

Merino vilnos pledai kūdikiams labai minkšti, gražūs, sukuriantys jūsų mažyliui jaukų lizdelį. Tai tikrai puikūs pagalbininkai mamoms ištisus metus.

Merino vilnos pledukai kudikiams pasižymi šiomis savybėmis:

 • Antibakterinės savybės (dėl specifinių šios vilnos ypatumų).
 • Absoliučiai hipoalerginis gaminys, t. y. nesukelia alergijos.
 • Higroskopiškumas – t. y. gebėjimas sugerti ir išlaikyti drėgmę. Dėl šios savybės merino vilnos gaminiai (kaip ir absoliučiai visi vilnos gaminiai) būtinai turi būti džiovinami ir vėdinami.
 • Purvą atstumiančios savybės. Pledą pakanka gerai išpurčius išdžiovinti sausame ore. Vilnoniai pledai nereikalauja dažno skalbimo, juos užtenka reguliariai pravėdinti.

Yra manoma, jog skirtingai nuo daugelio kitų audinių merino vilna atstumia nemalonius kvapus, o tai labai svarbi savybė, kai kalbame apie mažus vaikus.

Apibendrinant galima užtikrintai teigti, kad ganėtinai aukšta kaina, jei tik tėvai gali sau leisti tokį pirkinį, pilnai pateisina aukštą gaminio kokybę ir unikalias merino vilnos savybes.

Vilnonis pledas kudikiui – puiki dovana naujagimiui

Vilnonis pledas kudikiui – nuostabi dovana naujagimiui ir jo tėveliams. Beje, dovana aktuali net iki 2–ų metukų.

·Iš vienos pusės tai universalus daiktas, kuris visada bus naudingas ir reikalingas.

·Antra vertus, nereikia rinktis dydžio, galima pasirinkti neutralią spalvą, tinkančią bet kokio amžiaus ir ūgio naujagimiui – tiek berniukui, tiek mergaitei.

Drabuziai vaikams – kur aš juos perku

Internetinėje parduotuvėje Kidy.eu jūsų pasirinkimui siūlomi ne tik drabuziai vaikams, tačiau ir visos naujagimiams ir jų mamoms būtinos prekės. Kataloguose pristatoma tik nepriekaištinga gaminių kokybe garsėjančių firmų produkcija. Visi čia sutinkami gamintojai ištikimi ekologiškoms medžiagoms. Tokie drabužiai vaikams visada leis jaustis ir atrodyti puikiai.

 • Čia prekiaujama tik originaliais, autentiškais daiktais;
 • Visa produkcija sertifikuota ir išsiskiria itin aukšta kokybe;
 • Pagaminta Europoje;
 • Įvairūs apmokėjimo būdai;
 • Galimybė gauti užsakymą per trumpiausią laikotarpį;
 • Aukšta aptarnavimo kokybė!

Kidy parduotuvėje užsakyti rubeliai kudikiams gali būti pristatomi į bet kur pasaulio kraštą! Nuolatiniams klientams taikoma lojalumo programa – malonus priedas prie prekių įvairovės bei nuostabaus serviso!

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>