Į ką atsižvelgti, renkantis rekuperatorių?

RekuperatoriaiUAB „Index“ – vėdinimo sistemomis ir rekuperatoriais prekiaujanti įmonė. Rekuperacijos metu energija yra dalinai grąžinama pakartotiniam naudojimui jūsų namuose. Daugeliui pirkėjų kyla klausimas, kokio gamintojo ir kokio tipo rekuperatorių pirkti, nes rinkoje yra ne viena įmonė, siūlanti rekuperatorius ir jų montavimo darbus. Yra skiriami du pagrindiniai rekuperatorių tipai: rotacinis ir plokštelinis šilumokaitinis. Pagal energijos pakartotinio naudojimo koeficientą, rotaciniai rekuperatoriai yra mažiau naudingi negu plokšteliniai. Prieš renkantis šią vėdinimo sistemą atkreipkite dėmesį, prie kokios žemiausios temperatūros jis gali veikti. Tinkamai eksploatuojamas įrenginys gali veikti net lauke esant -25laipsnių šalčiui. Tačiau kai kurie gamintojai siūlo šiltesnėms orų sąlygoms naudojamus rekuperatorius ir esant didesniam nei dešimt laipsnių šalčiui tiesiog užšąla. Rotacinis šilumokaitis nepasižymi užšalimo problema ir yra sėkmingai naudojamas net ir siaučiant baisiausiai žiemai ir jos šalčiams.

Jeigu rekuperatorių jūs jau esate įsigiję, jo darbo efektyvumą galite nustatyti pagal tai, kiek šilumos jis atgauna pakartotiniam naudojimui, o šie parametrai yra matuojami procentais. Antras rekuperatoriaus darbą matuojantis parametras – elektros energijos suvartojimo rodikliai. Specialistai rekomenduoja dėl šių rodmenų kreiptis į sertifikuojančias produktus įmones, o ne pačius gamintojus. Mat šie, įvairių rinkodarinių sumetimų vedami, šiuos skaičius gali pagražinti.

Visi rekuperatoriai turi būti saugūs naudoti, patrauklaus dizaino, lengvai prižiūrimi ir valomi. Visos įrenginio dalys turi būti lengvai ištraukiamos tam, kad jei jas reikėtų taisyti, tai būtų galima padaryti itin paprastai, tačiau jo durelės turi būti apsaugotos užraktu, ypač tuo atveju, jei namuose yra vaikų.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>