Apšvietimas fotografijoje – kuo jis svarbus?

Topolina šviestuvaiFotografams tenka pirkti ne tik foto techniką, juos paprastai lygiai tiek pat domina ir įvairūs šviestuvai internetu. Mat profesionali fotografija visada pareikalauja ir nemažai technikos, reikalingos apšvietimui sukurti. Kadangi apšvietimas šioje veikloje yra labai svarbus, be jo negali įvykti kadre nieko gero. Jeigu interjero dizaineriai galėtų daug kalbėti apie užpildančias, akcentines ir kitokias šviesas kambariams ar laukui, tai fotografai tuos pačius dalykus grupuoja visai kitaip. Štai kaip apie šviesas kalbama apšvietimo mene fotografijoje ir filmavime.

Šviesa iš viršaus: seno vyro veidas

Jeigu tam tikri šviestuvai internetu užsakyti šviečia į žmones iš viršaus, toks apšvietimas paprastai vadinamas reljefiniu arba „seno vyro“ apšvietimu. Tačiau šviesos šaltinis turi kyboti tiesiai modeliui virš galvos. Tokia šviesa padeda sukurti itin didelius šešėlius nuo kiekvieno reljefinio nelygumo. Šiuo atveju, nuo žmogaus raukšlių, todėl jos būna labai gerai pabrėžiamos. Tokio apšvietimo kartais norima sukurti būtent tokias nuotraukas su senu žmogaus veidu. Kada pabrėžiama, kad jis per gyvenimą esą visko matęs, daug patyręs ir dėl to toks raštas ant veido yra charakteringas.

Šviesa iš priekio

O štai šviestuvai, šviečiantys tiesiai į veidą iš priekio, kartais vadinami moterų apšvietimu“. Mat tokia šviesa iškart išlygina ant veido viską, kas galėtų būti negražu ir reljefinio. Tai iškart leidžia veidą pamatyti kaip labai lygų. Jeigu tam pačiam modeliui pakabintume šviestuvą virš galvos ir padarytume kadrą, o taip pat vieną nuotrauką padarytume fotografuodami su šviesa iš priekio, tai galėtume sakyti, kad žmones nuotraukose skiria kokie 20 metų. Ypatingai, jeigu ir būtų ne paauglė, o kokių 35 metų moteris. Su šviesa iš viršaus ji atrodytų kaip 45, o su šviesa iš priekio – kaip 25.

Šviesų rūšys

Tačiau šviesos magija vien tik apšvietimo kampo klausime nepasibaigia. Nes taip pat labai svarbu ir tai, ar šviesa yra minkšta, ar kieta. Jeigu apšvietimas sklinda iš labai toli esančio šviesos šaltinio, tuomet šviesos diodai išsiskaido, atsispindi, ir šviesa būna minkšta, šešėliai labai švelnūs. Ir atvirkščiai. Kai šviestuvai internetu pirkti šviečia visai tiesiai šalia objekto, šviesa būna intensyvi ir ant objekto krenta labai aštrūs, kieti šešėliai, tokius pačius jis ir meta pats. Šilta ir šalta šviesa priklauso nuo to, ar ji gelsva, ar melsva. Refleksijos – tai atspindžiai nuo balto reflektoriaus ar kitų šviesių dalykų.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Gabrielė

    Pati jau seniai norėjau išmokti fotografuoti, tad užsirašiau į Brazzi vykdomus kursus. Sužinojau, jog tinkamas bei kokybiškas apšvietimas yra vienas esminių fotografavimo elementų, jeigu norima išgauti kokybišką nuotrauką.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>