Prieš techninę apžiūrą – paskutinė automobilio patikra

Važiuodami patikrinti automobilio į techninę apžiūrą, pažiūrite, kad ir automobiliu lemputes, ir ratai, ir kėbulas, ir visi komponentai būtų tvarkingi. Vieni žmonės viską susižiūri dar prieš važiuodami į TA, kiti tiesiog nuvažiavę ten sužino, kas negerai, ir tuomet taiso defektus. Į ką labai svarbu atkreipti dėmesį, norint praeiti TA?

Įsitikinti, kad veikia lempos

Visų pirma, turite būti tikri, kad xenon lemputes ir visos kitos lemputės tikrai veiks puikiai. Jums reikia patikrinti, ar veikia salono šviesos, priekiniai ir galiniai žibintai: ilgos ir trumpos šviesos. Taip pat stabdymo, posūkio ir avarinės šviesos. Jei kažkas neveikia – neužmaskuosite, sutvarkykite tai iškart. Baisu, kai keliuose važinėja vienaakės mašinos tik su viena šviečiančią šviesa, tuomet nežinai, kokių gabaritų ir kokio tipo automobilis atlekia.

Įsitikinti, kad viskas gerai su stabdžiais

Xenon automobiliamsKitas labai svarbus komponentas – tai stabdžiai. Reikia būtinai užtikrinti, kad puikiai veiktų automobilių stabdžiai. Jie turi būti tvirti, patvarūs, nesudilę. Reikia prabandyti įvairiose situacijose. Gal jums patiems net naudingiau, jeigu į TA važiuojate žiemą, kuomet galite ir stabdymą išbandyti ant slidžios dangos, įsitikinti, kad veikia. Aišku, ten daug ką reikš ir padangos teisingai parinktos ir dar nenudėvėtos.

Ratų patikra

Svarbu bus tikrinti ne tik padangas, bet ir ratus. Koks yra ratų suvedimas, ar gerai laikosi varžtai, ar originalios detalės. Kai su ratais yra bėdų, tai gali prasidėti nevaldomas kreivojimas, nešti į kažkurią pusę, neužtraukti į kalną ar labai sumėtyti ant smėlio, vandens, provėžų. TA metu visada patikrinami ratai, kad viskas su jais būtų gerai.

Stiklų patikra

Aišku, reikia žiūrėti, kad viskas gerai būtų ir su stiklais, mat jie turi būti tvarkingi, nesuskilę. Tad jeigu kažkas yra negerai su stiklu, jūs tą žinote jau iš anksto prieš praeinant TA. Tad galite stiklą sutvarkyti, pakeisti, nes su išdaužtu ar trūkusiu techninės apžiūros nepraeisite. Tad, kad būtų vienu važiavimu mažiau – iš karto sutvarkykite, kas negerai.

Rūdžių slėpimas

Daugiausiai nuomonių sulaukiantis klausimas yra rūdys… Jeigu esate labai apdairus, atsargus vairuotojas, važinėjantis lėtai, nerizikuojantis, gal ir nieko baisaus, jei koks sparnas labai paėstas rūdžių. Tada gal ir galima paslėpti su dažais. Tačiau jei dažnai važiuojate ilgus atstumus, dideliu greičiu – patenkate į rizikos grupę, ir tada reikėtų turėti tikrai kur kas tvirtesnį kėbulą be rūdžių.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Tomas

    Padangas reiktų prižiūrėti ne tik prieš techninę apžiūrą. Norint kelyje būti saugiam reikia nepamiršti kad optimalus padangų amžius turėtų būti iki 5 metų, tad jei automobilio padangos senesnės reikia pagalvoti apie naujas. naujos-padangos.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>