Metalas – reikalinga žaliava

Mūsų pasaulyje metalo kelias ilgas ir įdomus. Metalo apdirbimo paslaugos yra teikiamos net keliuose metalo kelio etapuose.

Metalo kelias

Metalo darbaiKaip vyksta metalo ciklas ir kelias? Pirmiausia iš žemės gelmių yra kasama metalo rūda, kuri yra panaudojama taip, kad iš jos sukuriama žaliava metalui sukurti. Tuomet iš tos žaliavos sukuriamas metalas. Jie kuriami įvairūs, priklausomai nuo metalo rūdos tipo ir nuo paties lydinio „recepto“. Ir dabar kosmose yra planetų, kurių atmosferoje daug sunkiųjų metalų. Surinkus tas daleles taip pat būtų galima pasigaminti įvairių metalų. Kai pagaminamas metalas, jis gali turėti kietą pavidalą, tai yra žaliava. Vėliau, kai reikia gaminti tam tikrus objektus, metalas lydomas ir iš jo skysčio išliejamos reikiamos formos. Jos paskui patenka į gaminius arba iškart būna metalo gaminiais. Kai yra išmetami metalo gaminiai, jie rūšiuojami pagal metalo tipą. Surūšiuotas metalo laužas keliauja į perdirbimo sistemas ir ten jis vėl tampa ta pačia žaliava. Išlydytas šaukštas kitą kartą jau gali atgimti šakute.

Gaminami automobiliai

Vienas didžiausių metalo pramonės sektorių yra automobilių gamyba. Ne veltui pilni sąvartynai bei metalo laužai yra būtent automobilių kėbulų, kurie būna išvien pagaminti iš metalų. Dažnai mes naudojame tol mašinas, kol jos visiškai surūdija. Kuo kietesnis ir tvirtesnis mašinos kėbulas, tuo sunkiau ji važiuoja, tačiau kartu yra saugesnė. Jeigu avarijoje susidurtų nauja „Volvo“ su savo sunkiu kėbulu ir parūdijęs senas „Golfas“, tai būtų tarsi Velykų kiaušinių šventė, kai trenkiasi prastas apskilinėjęs kiaušinis ir vienas pats kiečiausias. Metalas automobiliui yra labai svarbus, ir jis turi būti geros būklės.

Gaminami baldai

Metalas reikalingas ir gaminant baldus bei buitinę techniką. Patys tvirčiausi mokyklos suolai ir kėdės prie jų dažnai būna su metalinėmis kojomis ir kitomis detalėmis. Taip pat metalo dalys yra daug kur naudojamos tiesiog kaip tvirtinimo elementai. Gaminami namų apyvokos daiktai , kurie gali būti ir smulkesni. Be to, metalas reikalinga statybų konstrukcijose, kai daromi tam tikri metaliniai karkasai, sijos.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>