Ko galima išmokyti vaiką per vieną vasarą

Vaiko raida yra labai greitai, štai vieną mėnesį jam dar tinka balansiniai dviratukai, o kitą mėnesį jis jau lipa ant tikro triratuko. Kai vaikas taip greitai vystosi, per vieną vasarą galima padaryti ir tikrus stebuklus.

Važinėti dviratuku

Balansinis dviratisVienas iš dalykų, kurį vaikas tikrai gali padaryti per vieną vasarą, tai išmokti važiuoti dviračiu. Tikėtina, kad balansiniai dviratukai jau bus ankstesniame amžiuje praėjęs etapas, tačiau svarbu, kad jis būtų buvęs. Su balansiniu dviratuku vaikas išmoksta pagrindinių lygsvaros laikymo principų, kartu atsiranda ta sėdėjimo ant dviračio poza. Iš tiesų, kai žmogus išrado dviratį, tai šis išradimas nebuvo toks jau lyg iš dangau iškritęs. Tokia sėdėjimo poza ateina iš ankstesnių populiarių judėjimo ir transporto priemonių. Pavyzdžiui, jojimo ant arklio ar kito gyvūno. Taigi, jeigu vaikas ima mokytis važiuoti dviratuku, verta jam nupirkti naują dailų dviratuką kaip tikslą, kaip svajonės pergalę. Ir tuomet reikėtų skirti laiko tėvams bei vaiką vis pamokyti važiuoti. Geras dalykas: skatinimas per savo pavyzdį. Jeigu nuolat rodysite, kaip patys važiuojate, tai anksčiau ar vėliau taip pat ir vaikas ims važinėti su dviratuku. Pats norės kartais ropštis ant tikro dviratuko. Iš tikrųjų gera idėja yra net nesakyti vaikui, kad dabar mokysimės važiuoti dviračiu. Geriau leisti jam matyti, kaip jūs vis važiuojate. Tada vaikas užsimanys ir pats. Tada verta jam pažadėti nupirkti gražų dviratuką ir tarsi suteikti mintį, kad tai jis sugalvojo, kad jūs jį mokysitės važiuoti. Lauks tikrai smagios pamokos, kurios taip pat ir kartais pareikalaus kantrybės.

Plaukti

Kitas dalykas, kurio vaikas galės mokytis būtent vasarą, tai – plaukimas. Tik vasaros metu mūsų atviri vandens telkiniai yra šilti ir tinami šiai maloniai veiklai. Nereikėtų gąsdinti vaiko ir mesti jo iškart nuo tilto žemyn, nes tai gali būti baisi trauma. Yra pasakojimų apie tai, kad kokie nors vaikai būtent taip išmoko plaukti, tačiau pagalvokite, kad kartais tai gali turėti ir priešingą poveikį. Kita vertus, mamos beveik niekuomet vaiko nemoko plaukti tokiu būdu, nes nenori imtis tokių drąsių ir kažkiek baisiai atrodančių priemonių. Tuo tarpu tėčiams tai gali atrodyti visai priimtinas būdas. Visgi vasara ilga, tad leiskite vaikams pasimokyti plaukti ramiai ir su atradimo džiaugsmu, na o vasarai besibaigiant paskatinti vaikus plaukti aktyviau, intensyviau ir netgi pažadėti kokį nors paskatinimą už išmokimą.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • magnetineslentos.lt

    Vaikai yra labai gabūs, taigi per vieną vasarą galima nemažai išmokti. Ne tik važinėti dviratuku ar plaukti, bet gal būt ir skaičiuoti ar net parašyti kelias raideles. Mokymosi procesui labai pagelbėja magnetinė lenta ant kurios galima rašyti. Manau tai itin palengvina mokymosi procesą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>