Kaip tapti geru lyderiu komandai?

Šiais laikais labai daug ir labai garsiai kalbama apie lyderiavimą. Sakoma, kad geras vadovas yra tas, kuris atsakingai įsijungia į komandos narių padėtį ir tuo pačiu stengiasi, kad kiekvienas iš jų – vis geriau jaustųsi aplinkoje, kurioje būna kiekvieną dieną.

Tiesa, tikrai ne kiekvienas yra gimęs būti geru lyderiu, tačiau tokiu tapti – įmanoma. Tad reikalingas koučingas. Tiksliau – reikalingi geri specialistai, kurie puošia vadovą jo darbui.

Tinkamo trenerio pasirinkimas

KoučingasPirmiausia reikia rasti gerą specialistą, kuris teikia tokias paslaugas. Sunku nusakyti, kokie aspektai yra svarbiausi. Juk kiekvienas specialistas yra žmogus, tad ir ieškoti reikia pagal jo bendravimo stilių. Taip pat internete galima rasti labai daug patarimų, kurie turėtų Jums padėti susidėti taškus į vietas ir tuo pačiu tinkamai pasirinkti.

Skaitykite internete komentarus, susipažinkite su žmogumi ir jeigu Jums atrodo, kad jis yra gebus suteikti Jums daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu tapti gera komandos dalimi – tokiu atveju dirbsite su juo, kol gausite tokią naudą, kokios reikia Jūsų darbovietės komandai valyti.

Kas yra lyderis?

Kadangi kiekvienas asmuo vis skirtingais atsakytų, kas yra lyderis, natūralu, kad vieningos nuomonės pateikti negalime ir mes. Svarbiausia, kad koučingas yra tas procesas, kurio metu dažniausiai suprantamos kiekvieno asmens stipriosios savybės ir pagal jas pateikiamos rekomendacijos – kaip žmogui tapti svarbiausia komandos dalimi.

Dažniausiai siūloma kuo daugiau dėmesio skirti kiekvienam komandos nariui, kadangi tai gali užtikrinti, kad jis bus pastebėtas, jis jausis įvertintas ir tai paskatins jį dirbti našiau.

Lygiai taip pat reikalingas mokėjimas suskirstyti komandas. Nors iki šiol kai kurie teigia, kad lyderis – ne vadovas ir jis negali vadovauti, tačiau toks požiūris nėra teisingas. Juk tai vadovas, tiksliau asmuo, kuris nurodo komandas, tad jis turi teisę sakyti tam tikrus dalykus, kurie nebūtų leidžiami sakyti kitiems. Tik galbūt šiuo atveju reikia mokėti pasakyti taip, kas tas žmogus būtų gerbiamas, tačiau nebūtų siejamas su per intensyviu vadovavimu.

Koučingas – puikus būdas išmokti būti geru vadovu.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>