Eklektika arba namų interjeras sujungiant keletą skirtingų stilių

Interjero stilius – tai ne tik gyvenamosios erdvės apipavidalinimas, bet ir meninis namų šeimininkų gyvenimo būdo atvaizdavimas. Būtent todėl, kelionių ir skirtingų pasaulio kultūrų mėgėjai bene dažniausiai renkasi eklektiką kaip savo namų interjero stilių.

Pagrindinės žinios apie eklektiktikos interjerą

Papuošti namus eklektiniame stiliuje – reiškias užpildyti juos baldais, interjero elementais ir detalėmis priklausančiais skirtingoms meninėms dizaino ir interjero kryptims. Tokiu būdu eklektinis gyvenamosios erdvės dizainas tampa harmoningu ir subalansuotu.

Taip pavyzdžiui itališko stiliaus miegamojo baldai – komodos gali puikiai derėti su metaline country stiliaus lova. Modernią sofą papuošia lengvos klasikos arba net ir tikri klasikiniai foteliai. Šalia šiuolaikiškų virtuvės baldų originaliai įkomponuojamas klasikinis stalas su kėdėmis. Tokius derinius galima vardinti be paliovos.

Eklektika – tai ryški ir madinga interjero dizaino kryptis, suteikianti individualumo namams, kur visi, kad ir skirtingi interjero dekoro elementai papildo vienas kitą.

Eklektinis-interjeras

Dizainerių patarimai

Interjero dizaineriai akcentuoja du svarbiausius patarimus kuriant eklektinio stiliaus namus.

1) Interjere naudoti/derinti ne daugiau nei keturis skirtingus dizaino stilius.

2) Vienas iš pasirinktų stilių visuomet turi dominuoti ir būti svarbiausias, o kiti jį privalo praturtinti, papildyti įnešant tam tikras reikiamas detales.

Pavyzdžiai

Vienas iš puikių variantų kaip galima apipavidalinti namus eklektiniame stiliuje – pasirinkti modernų interjero dizainą, kai sienos, grindys ir lubos pateikiami šiuolaikiškai, o erdvės pojutis pasiekiamas šviesos kambariuose dėka.

Pagrindiniai baldai, pavyzdžiui minkšta dalis, tokiame interjere taip pat gali būti modernūs, o visą kitą galima ištaigingai papuošti detalėmis būdingomis indiškam arba kitos Rytų šalies interjerui: raštuotomis pagalvėlėmis, austu kilimu, pufais, komodomis ir etninėmis statulėlėmis.

Nemažiau svarbi eklektinio stiliaus dalis – spalvų ir atspalvių suderinamumas.

Akcentuokite detales

Niekas taip nepadeda derinant skirtingus, mažai susijusius stilius, kaip nedidelės tačiau ypatingai svarbios interjero detalės.

Pakabinami arba ant žemės pastatomi šviestuvai, kavos bei akcentiniai staleliai, sieninis laikrodis arba keraminės figūrėlės puikiausiai sujungia į visumą skirtingo dizaino krypčių baldus ir dekorą eklektikos interjere.

Be abejo svarbiausia yra šių detalių kokybė. Visi paminėti interjero dekoro papildai privalo būti išskirtiniais, autentiškais. Turėkite omenyje, kad svarbus tokių interjero detalių išskirtinumas, o ne kiekis.

Nuosavas stilius

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, dažniausiai eklektikos fanais tampa užkietėję keliautojai. Tokie žmonės dažnai gali pasigirti ir nuosava įdomių daiktų atvežtų iš skirtingų pasaulio kampelių kolekcija.

Verta nebijoti interjere panaudoti tokius originalius, savitus daiktus, tuomet rezultatas bus geriausias. Knygos, skirtingų pasaulio šalių suvenyrai – būtent tai yra idealaus eklektinio stiliaus interjero receptas.

Eklektiniame interjere puikiai dera ir šiuolaikiniai bei rankų darbo interjero gaminiai.

Rankdarbiai paverčia Jūsų namus itin įvairiapusiškais, jaukiais, neįprastais geraja to žodžio prasme.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Koklinės krosnelės

    Man pavyzdžiui ar stiliuje senas ar naujas jis būtų, visada gražiai įsipaišo židinys. Suteikia tokio malonaus jaukumo visam namui.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>