Indai kaip suvenyrai iš kelionių

Keliaudami žmonės dažnai lyg suvenyrus vieni kitiems parveža puodelius, lėkštutes ar šaukštelius. Iš tiesų, tokie gražūs suvenyriniai indai yra geras variantas visiems, norintiems kažką paprasto, bet įsimintino pargabenti namie laukiantiems draugams, šeimai.

Suvenyriniai puodeliai

IndaiSuvenyrinių puodelių tikrai rasite kiekviename oro uoste, stoties parduotuvėlėje ir turizmo centre. Ką jau kalbėti apie tas senamiesčių gatveles, kuriose prekiaujama viskuo. Taigi, viena vertus, labai patogu juos pirkti dėl to, kad jų nereikia ieškoti po visą šalį – gali kad ir paskutinę akimirką, prisiminus, kad dar nieko nenupirkai, įsigyti. Puodeliai gali būti dideli standartiniai, bet gali būti ir labai maži. Žmonės, kurie tokius puodelius perka, paprastai juos ir patys kolekcionuoja. O tiems, kas kolekcionuoja, visada smagu ir patiems gauti dovanų suvenyrinį puodelį. Juos galima laikyti vienoje vietoje, tam paskirtoje lentynoje, ir tuomet tie puodeliai tiesiog žymės jūsų nukeliautus kelius.

Lėkštelės

Lėkštelės taip pat yra geras suvenyras. Jų pranašumai yra jų dydis. Kuo lėkštė didesnė, tuo didesnis paveikslas ant jos gali būti atspausdintas. Tačiau visgi tai nebūtinai reiškia, kad tai labai patogus suvenyras. Ją lengviau suskaldyti lagamine, o ir eksponuoti namuose ją sunkiau. Tam, kad matytųsi jos grožis, negali jos tiesiog padėti ant paviršiaus – turi pastatyti ant briaunos. Vadinasi, ji tikriausiai bus atremta į sekcijos lentyną ar dar kažkur, o taip pat priešais ją jau nieko nebepastatysi, nes užstos. Taigi, su lėkštelėmis visada gerai pagalvokite, ar tas žmogus, kuriam dovanosite, norės tikrai jas kažkur pas save kaupti, serviruoti.

Stikliukai ir bokalai

Dažniausiai suvenyrinius stilkliukus ir bokalus veža vyrai. Beje, dažnai paskui ir naudoja pagal paskirtį, o ne būtinai pastato kažkur, kur būtų galima grožėtis. Gal ir gerai. Kai tokie suvenyrai naudojami pagal praktinę paskirtį, dažniausiai verda smagios kalbos, o suvenyras gali priminti visus nuotykius, patirtus toje tam tikroje šalyje.

Šaukšteliai

Dar vienas smagus dalykas – šaukšteliai, kurie taip pat gali būti vežami kaip suvenyrai, tik ne rankiniame bagaže, kuriame nevalia vežti metalo. Dažniausiai tokie šaukšteliai turi ant savo galo plačią metalinę monetos formos plokštelę. Ant jos būna kas nors išlieta – paveikslėlis, populiarus turistinis objektas, o gal koks nors užrašas, primenantis vietą, iš kur tas šaukštelis atgabentas. Aišku, norintiems itin didelių suvenyrų, galima rasti ir jų, tačiau indai buvo ir bus ant bangos.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Maziaus mama

    Niekad nesusimasciau kad sauksteliai gali buti kaip suvenyrai dovanos tikrai geras patarimas, nes uzima nedaug vietos ir yra lengvai transportuojamas. Puodeliai man patinka, taciau ne kiekvienam itiksi su tokia dovana. O sauksteliai namuose, ypatingai turint mazu vaiku, turi tendencija dingti, tad butinai pasinaudosiu sia mintimi.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>