Gyventi miesto širdyje ar toliau nuo centro?

Vienus žmones vilioja gyvenimas centre ir gyvenamųjų namų komplekse Vilniaus centre, kitiems tinka ir mintis apsistoti toliau nuo centro. Abu variantai turi ir pliusų, ir minusų, ir visi jie šiek tiek skiriasi.

Gyvenimo centre pliusai

Paprastai centre norintys gyventi žmonės sako, kad čia gyvena kultūringiausi žmonės, čia verda kultūra. Išties, centre yra ne tik naktinė jaunimui kultūra su barais ir klubais, bet ir visi menui bei kultūrai priskiriami objektai: teatrai, kinai, koncertų vietos, bibliotekos, viešų renginių vietos, galerijos, gražiausios bažnyčios, universitetai ir pan. Tad tai vilioja labiausiai žmones, gyvenimą siejančiais su intelektualine, kultūros, meno, mokslo veikla.

Centras patrauklus ir estetikos, istorijos, paveldo vertybių mylėtojams. Juk čia visos istorinės, legendomis apipintos vietos, viliojančios kiekvieną turistą, ir pasididžiavimą keliančios vietiniams.

Ir minusai

NT VilniujeDeja tiek tų ir pliusų. O su minusais yra ne taip šykščiai. Centras, deja, turi prastą susisiekimą, nors tai ir skamba kaip oksimoronas. Nors visos kraujagyslės eina nuo širdies ir į širdį, visgi centre kažkodėl driekiasi ne venos ir aortos, o mažučiai kapiliarai. Čia beveik neįmanoma pravažiuoti automobiliu, todėl šeimyninį gyvenimą gyvenančiai šeimai su mašina visuomet kyla sunkumų. Gatvės labai siauros, apstatytos, dažnai vienpusis eismas, tenka daryti didžiulius lankstus. Dienomis, kai mieste daug turistų, jie vaikšto gatvėmis. Ypatingų progų metu senamiestyje eismas būna ribojamas ar apskritai sustabdomas.

Nors centre ir žavi senoji architektūra, visgi žaliųjų erdvių čia mažai. Taigi, mažyliai turi augti senamiesčio gatvelėse, o ne parkuose. Be to, ir šunį pavedžioti yra nelengva, nes mažai ir krūmelių, už kurių keturkojis draugas galėtų pritūpti.

Galiausiai, centras stulbina milžiniškomis kainomis. Be galo daug kainuoja įsigyti čia būstą, o taip pat labai daug kainuos ir jį remontuoti, nes teks atitikti tam tikrus paveldosaugos reikalavimus. Rimtesniems statybos darbams nusiteikti sunku, nes nepravažiuos sunkioji technika.

Gyvenimas toliau nuo miesto: privalumai

Priešingus dalykus siūlo gyvenimas toliau nuo miesto, pavyzdžiui, Pašilaičiuose. Nors tai miesto pakraštys, tačiau susisiekimas ten puikus. Laisvės, atvirų erdvių, žaliųjų pievų ir pamiškių čia daug. Tad ir vaikai, ir gyvūnai neturės spardyti senamiesčio gatvelių akmenų. Visada bus vietos, kur pasistatyti automobilį, netoli net bus galima ir įsigyti arba nuomotis savo garažą. Tad gyvenimas tokiuose kvartaluose visuomet bus palankus ir malonus, norintiems patogiai gyventi su šeima.

Jonas

Jonas paskelbė 70 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>