Nusirašinėjimas per egzaminus atranda naujas technologijas

Ar žinojote, kad šiuolaikiniai studentai egzaminuose nusirašinėja pasitelkdami modernias technologijas, pvz., gsm blake? Tokie dalykai padeda nusirašyti ir itin sudėtingą informaciją bei gauti labai gerus pažymius, gal net gauti stipendiją. Tad kaip dabar populiaru nusirašinėti egzaminų metu? Štai keletas metodikų.

Nusirašinėjimas su blake nuotoliniu būdu

GSM sprendimai sekimuiTaigi, pasiklausymo blake – turbūt geriausias metodas, su kuriuo galima nusirašinėti. Pirmiausia dėl to, kad ji yra nematoma, įsikiši į ausį, ir ji kaip pradingus. Na o tuomet per siųstuvą jums kažkas transliuoja atsakymus. Nereikia daryti kažkokių įtartinų judesių – tiesiog žiūrėti į lapus. Paprastai prideda (perkama) kartu ir kažkokia filmavimo kamera. Moterims paprasčiau – tai gali būti ir į sagutį įmontuota kamera. Tačiau galima pirkti tiesiog rašiklį su kamera, kuris irgi leis viską nufilmuoti. Arba galima nesiųsti vaizdo informatoriui, o tiesiog klausyti nuolatos kartojamą konspektą, kol ateis jūsų tema. Arba kažkokiu būdu signalizuoti (telefonu?), kelintas klausimo numeris ištrauktas. Nusirašinėjant dažniau pagaunami vyrai ar moterys trumpomis šukuosenomis, kurių ausyje matosi šis siųstuvas. Taip pat kai kurie dėstytojai gali turėti ir blakių detektorių, kuris aptinka kitas bangas, nors tai pasitaiko itin retai.

Špargalkės – armonikos irgi kaip klasika gyvos

Senoviškas būdas kartais naudojamas ir dabar. Paprasta klasikinė špargalkė, vadinamoji armonikėlė – tai mažiausiu šriftu atspausdintas ilgas datų ir faktų, reikalingų egzaminui, rinkinys. Jis nusidriekia labai ilgas, todėl yra sulankstomas į armonikėlę. Su šiomis nusirašinėti sunkiausia, nes jas greičiausiai pastebi. Tačiau sumanūs studentai ieško įvairių būdų, kur geriau paslėpti šiuos šedevrus.

Nusirašinėja, nes mano, kad tų dalykų neprireiks

Neseniai iš egzamino išėjęs Matas prisipažįsta, kad nusirašinėja, ir tame nemato nieko blogo: „Aš juk nekaltas, kad universitetas bando mums į galvą prikišti tiek daug beprasmių dalykų. Tai yra dėstytojų nekompetencijos rodiklis, kad priverčia mus kalti mintinai savo kursą, kuris nėra niekam naudingas. Mus turi mokyti suprasti ir rasti reikiamą informaciją, kad galėtume ant tokio bagažo kloti kitus pamatus ir galiausiai tapti profesionaliais specialistais, išmanančiais savo srity. O čia viskas vyksta brutaliai. Sutinku, kad yra fundamentalių dalykų, kuriuos reikia mokėti mintinai. Bet tikrai tai nėra kiekvienas studijų dalykas, kurį mums bando sukalti į galvą“, – sako Matas. Jis apgailestauja, kad kiti mokiniai visa tai kala mintinai, tačiau pats jau geriau yra linkęs nekalti, o surizikuoti ir savo laiką skirti geresniems dalykams.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>